Güncel / Siyaset / Turizm / Yaşam

DÖRT DÖRTLÜK FUAR

Hatay 2’nci Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı törenle açıldı. Daha önce yapılanların dışında yeniliklerin bulunduğu fuar, yer genişliği bakımından da dikkat çekti. Hatay 2’nci Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı 11-15 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.
Antakya Otogarı yanındaki fuarının açılışı törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ATB Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı, HAGİAD Başkanı Gökhan Alkan, Oda başkanları, dernek başkanları, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

ALAKUŞ: FARKLI ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ÜRETİYORUZ

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşma yapan Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, “Bu yıl 2’ncisini gerçekleştirdiğimiz fuarımızda, ekonomideki mevcut sorunları gündemimize alarak, iş dünyasının önemli temsilcileriyle farklı çözüm önerileri üretiyor, fikir alışverişinde bulunuyoruz” dedi.

BİZİM ARTIK DEĞİŞİME İHTİYACIMIZ VAR

İş dünyası için alternatifler üretilebilmek amacıyla projeler geliştirdiğimiz bu fuarda, işbirlikleri kurmak içinde önemli bir platform görevi gördüğünü hatırlatan Başkan Alakuş, “Fuarımızın Hatay için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu yıl fuarımızın sürdürülebilir ekonomik büyümeyi nasıl sağlarız? Sorusu üzerinden belirledik. Bizim artık değişime ihtiyacımız var” dedi.

TANITIMI ÇOK KIYMETLİ BULUYORUM

Başkan Alakuş, “Geleneksel yöntemler modern uygulamaları harmanlayarak ortaya çıkan objelerin tanıtımı için fuarlar ekonominin vazgeçilmezleridir. Bunun gibi organizasyonlarda, bahsettiğimiz değişikliğin ve bunun sağlam temellerde kurulmasını, tanıtımı çok kıymetli buluyorum” dedi.

ARTIK HAREKETE GEÇMELİYİZ

Başkan Alakuş, Hem zengin fikir alışverişlerini devam ettirmeli hem de artık harekete geçmeliyiz. Bu amaçla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ALKAN: FUARLAR ÖNEMLİ

HASİAD Başkanı Gökhan Alkan ise Fuarlar kültürel, sosyal ve tanıtım açısından önemlidir.

Fuarlarımızın yurtdışından tanıtılması açısından  ve yurtdışından fuarcılarının buraya çekilmesi açısından el birliğiyle ve önerilerle Hatay‘ı daha farklı yerlere taşınmayı her fırsatta yapıyoruz” dedi.

BAHADIRLI: İNŞAAT SEKTÖRÜ ÜLKEMİZİN EKONOMİK BÜYÜMESİNDE BÜYÜK ROL OYNAMAKTADIR

Antakya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı da, “İnşaat sektörü ülkemizin ekonomik büyümesinde büyük rol oynamaktadır. Türkiye ekonomisinin bel kemiği olan inşaat sektörünün önümüzdeki 30 yıl boyunca sadece kentleşme yatırımlarıyla bile ekonominin itici gücü olacak” dedi.

Gerek ekonomisi gerekse sosyal yaşam kalitesiyle her geçen gün cazibesi artan Hatay’da inşaat sektörü, onu destekleyen, onlarca sektörlerle birlikte hızla gelişmekte olduğunu belirten Bahadırlı, “Kaliteli, sağlıklı ve yaşanabilir konutlara taleplerin giderek arttığı görülmektedir. Ayrıca site modelinde geniş yaşam çevresi olan üst donatıları olan teknolojiyi kullanan nitelikli konutlara olan ilginin büyümesi, yeniliğe olan talebi artırmaktadır. Bu arada kentimizde modern, sağlam ve sağlıklı konutlara olan ilgi eski konutlara yönelik tadilat, boyama, dekorasyon ve peyzaj gibi çeşitli hizmetler için yeni iş potansiyelleri yaratmaktadır. Böylesi fuarların bu yenilikçi vizyonu oluşturma ve iş potansiyelini artırma anlamında çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu sektörü Hatay’a canlı tutacak bu tür fuarların düzenlenmesi son derece önemlidir. Bu sene ikincisi gerçekleşen fuarın ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu anlamda hiç ara vermeden istikrarlı bir şekilde devam ettiğimiz fuarlarımıza bir yenisini de ekleyerek 2. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul fuarının düzenlenmesini sağlayan başta Türkiye ve Odalar ve Borsalar Birliğine ve destek veren herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

SAVAŞ: HATAY HERKESİN İLGİ DUYDUĞU BİR ŞEHİR

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ta konuşmasında, Hatay 2’nci Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarına Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş’un çok emek sarf ettiğini söyledi.

Başkan Savaş, “Gerçekten iki sene önce üç branşta başlattığımız, bu fuarcılık geçen sene ve bu sene dörde çıktı. Dört ayrı, tarımda, mobilyada, gayrimenkulde ve kitapta dört ayrı fuar yapar hale geldik. Ve gerçekten de ilgi çok büyük. Ben bu konuda önceden emek sarf eden arkadaşlara başkanlara canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Savaş, “Hatay savaşın gölgesinde olmasına rağmen herkesin fazlasıyla ilgi duyduğu bir şehir. Bir defa Hatay’ın kimliği var. Bizim yapacağımız o kimliğin üzerindeki o tozlanmış zemini silmek ve Hatay’ın marka değerini yükseltmek” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Hatay 2’nci Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla açıldı. Protokol üyeler daha sonra fuardaki stantları gezdi.
Bu haber 12.04.2018 14:44:02 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


Haber Kaynağı : HatayCesur

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • MEDENİYETLER KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER

 • BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ HATAY’I UNUTMAD

 • BİLET SATIŞI PAZAR SABAHI

 • HATAYLILAR MAÇI İPLE ÇEKİYOR

 • UNUTULMAZ GECE

 • YAYLADAĞI BELEDİYESİ’NDEN DOĞA YÜRÜYÜŞ

 • MKÜ ÖĞRENCİLERİ İTSO’DA PROJELERİNİ SUNDU

 • GELENEKSEL SEMPOZYUMDA EMİN ÇAPA RÜZGÂRI

 • GAZETECİLİK BÖLÜMÜ AÇILDI

 • ATSİAD’TA YUSUF YILMAZ DÖNEMİ

 • FUHUŞ OPERASYONUNDA 18 GÖZALTI

 • Kütüphane açıldı

 • DÖRT DÖRTLÜK FUAR

 • Öğrencilere çevre kirliliğinin zararları anlatıldı.

 • Ev, Deplasman Fark Etmez, Hatayspor Kazanır Affetmez!

 • En az gol yiyen kaleci

 • BÖLGE FİNALLERİ ŞAMPİYONU OLDULAR

 • HEDEFİMİZE ULAŞMAK İSTİYORUZ

Benzer Haberler