Dünya / Ekonomi / Güncel / Magazin / Medya / Politika / Sağlık / Siyaset / Spor / Turizm / Yaşam

ÇIK ÜYELERDEN ÖZÜR DİLE!

Ali Kavak bir konuşmasında, “ATSO’nun alışverişlerini mevcut başkanın işletmelerinden veya yönetim kurulundakilerin işletmelerinden temin etmek suçtur ve etik değildir.” açıklamalarına yer verdi.
Ali Kavak aynı zamanda, Hikmet Çinçin’in geçmişe yönelik yönetim kurulu imzası toplamasının (Uçak gezileri adına) yersiz ve endişelendirici bir durum olduğunu ifade etti.

 

ÇIK ÜYELERDEN ÖZÜR DİLE!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkan Adayı Ali Kavak, seçim öncesi geniş kapsamlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Hikmet Çinçin’in adaylık sürecindeki tutumuna karşı eleştirilerini yineleyen Ali Kavak, Başkan Çinçin’in ATSO’yu keyfi çıkarları adına kullandığını savundu. Ali Kavak açıklamalarında, "Ticaret ve sanayi odaları kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları olup 5174 sayılı yasa gereği üyelerin aidat ve verdiği hizmetler karşılığında topladığı paralarla finansa edilen özel bütçeli kurumlardır.  ATSO yönetiminin, oda bütçesi imkânlarını kendi özel ve şahsi çıkarlarına alet etmesi veya menfaat sağlaması yasal olmadığı gibi etikte değildir. Bu makam ve unvanlar, menfaat sağlama makamları değil, gönüllülük esasına dayalı onur ve takdir görme makamlarıdır." dedi. Ali Kavak, Hikmet Çinçin’in Hatay halkından özür dilemesi gerektiğini savundu.

BİR ARAÇ BİR GÜNDE İKİ DEFA NASIL FULLENİR?

Aday Ali Kavak açıklamalarında, “ATSO’ya ait olan bir araç 1 gün içerisinde Defne Petrol’den 2 defa nasıl tam depo doldurulur.” diye sordu. Bu yapılanın yolsuzluk olduğunu savunan İşadamı Ali Kavak, belgelerin elinde olduğunu, bunların kulaktan dolma bilgiler olmadığını ve Hikmet Çinçin’in yaptığının yanlış olduğunu dile getirdi.

KAVAK: 63 GEZİDEN ATSO YÖNETİMİNİN HABERİ YOK

Ali Kavak açıklamalarında, "Antakya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Hikmet Çinçin’in, oda yönetim kurulu kararı olmadan 2012 yılından 2015 yılı haziran sonuna kadar toplu halde yapılan seyahatler haricinde bireysel olarak gerçekleştirdiği 103 adet seyahatin 63 tanesinde gerek görevlendirme ve gerekse ödeme yapılması konusunda yönetim kurulunca hiçbir şekilde kararlar alınmamasına karşın oda bütçesinden yaklaşık 37 Bin TL tutarındaki konaklama ve ulaşım bedelini odaya ödetmiştir." ifadelerine yer verdi. Ali Kavak, uçak gezilerini aklamak isteyen Hikmet Çinçin’in geçmişe yönelik yönetim kurulu imzası alarak gülünç bir duruma imza attığını savundu.

ATSO, ÇİNÇİN ŞİRKETLERİNE Mİ ÇALIŞIYOR?

ATSO Adayı Ali Kavak, "Hikmet Çinçin kızına açtığı Defne Petrol Ayakkabı gıda ve tarım ürünleri, inşaat otelcilik ve turizm işletmeciliği ticaret ve sanayi limited şirketinden (crik crak cafe) 2012 yılında günümüze kadar birçok pasta alımı yapılmıştır. Yine Hikmet Çinçin’in kızına açtığı işletmelerden 2012 yılından günümüze kadar birçok yemek alımı yapıldığı tespit edilmiştir. Başkan Çinçin’e buradan soruyorum. Kızınıza kurmuş olduğunuz Crik Crak Cafe’den odaya fatura edilmiş o kadar çok fatura var iken biz bu fatura toplamlarını tespit edemedik. Onun için size soruyoruz. Bu güne kadar ATSO’ya ne kadar pasta ve yemek parası ödediniz? Ayrıyeten ATSO’ya yine aynı işletmeden alınan benzin ve mazot tutarlarının yaklaşık 120 Bin TL’yi bulduğu iddia ediliyor.  Antakya’da ticaretin doğru, adil ve dürüst idare ve sevkinden sorumlu bulunan ATSO kurumunun başında bulunan hikmet Çinçin’in bu yakıt alımlarını da nasıl açıklayacağını ilgi ile beklemekteyiz." diyerek sözlerine noktaladı. 
Bu haber 04.04.2018 14:10:53 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


Haber Kaynağı : HatayCesur

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • AK Partililerden Antakya Kaymakamlığına ziyaret

 • YÜKSELİŞ KOLEJİ’NDEN BAŞKAN CULHA’YA ZİYARET

 • “Küllerin Arasından” 21 Aralık'ta sahnelenecek

 • HBB ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

 • Aykut Özbuğday öğrencilerle tecrübelerini paylaştı

 • Eğitim Sistemi Masaya Yatırıldı

 • HATAY KART BİR AN ÖNCE ALINMALI

 • HAMOK’TAN Vali Rahmi Doğan’a nezaket ziyaret

 • AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN BAŞKAN KİMYECİ’YE ZİYARET

 • ‘KURNAZ REKLAMCI’YA YOĞUN İLGİ

 • DEFNE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

 • DEFNE’DEKİ İÇME SUYU ARIZASINA HIZLI MÜDAHALE

 • Ülke tarımı, ithalata yenik düşmüştür

 • TIKANAN YAĞMUR SUYU HATLARI TEMİZLENİYOR

 • HIZLI MÜDAHALE SU KAYBINI ÖNLÜYOR

 • BAYAN VOLEYBOL TAKIMI, KİLİS BELEDİYE SPOR’U 3-2 MAĞLUP ETTİ

 • İKEM’den bir haftada ikinci kupa

 • Gençlerbirliği mesaisi sürüyor

Benzer Haberler