Güncel / Yaşam

HATAY’IN BÜTÜN ALTYAPISINI BEN YAPTIM!

Başkan Savaş altyapı çalışmalarıyla ilgili net konuştu
 

Mazman Medya Radyolarının canlı yayın konuğu olan HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, önceden gök gürlediği zaman insanların mallarının başına gittiğini, birçok evi su bastığını ve Hatay’ın bütün altyapısını kendisinin yaptığını ifade etti.

 

 

 

HBB Başkanı Lütfü Savaş: “Hatay’ın bütün altyapısı bana ait” dedi.

 

 

 

ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞARACAĞIZ!

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mazman Medya Grup Radyolarında Mithat Öztürk’ün sunduğu ‘Günışığı’ programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Savaş programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

SEÇİMİ KAYBETSEM BİLE İÇİM HUZURLU!

 

Yapılan araştırmalar sonucunda en çok borcu olan belediyelerin mevcut iktidar partisinin belediyeleri olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Bize limitimizi doldurduğumuz gerekçesi ile AK Parti grubu tarafından mecliste borçlanma yetkisi verilmiyor ama HBB olarak borçlanma limitimizin henüz %20’sini doldurmuş durumdayız. Aldığımız krediler ile il genelinde altyapı çalışmalarına devam ediyoruz. Kazdığımız yolları asfaltlamak için de meclisten kredi alma yetkisi talep ettik ama Ak Parti Grubu 7 aydır onay vermedi. Bizim olmayan borçları bizden talep ettikleri için biz de mecliste 250 milyon TL borçlanma talep ettik ama 10 milyon TL için yetki verdiler. Mevcut iktidarın bir ilçe belediyesi 75 milyon TL borcu çok rahat alabiliyor. Tüm bu kısıtlamalara rağmen biz başardık ve başaracağız. Bir şehir ve bir ülke nedir çok iyi biliyoruz. Ve bu şehri ayakta tutmaya devam ediyoruz. Onun için de yıllardır ihmal edilen altyapıyı yapmaya devam edeceğim. Seçimi kaybetsem bile 10 yıl belediye başkanlığı yapmış biri olarak huzur içerisinde tarihin sayfasına geçeceğim. Vicdanım çok rahat. Fakat ben mecliste farklı partilerden olsak da şehre hizmet için seçilmiş olan mevcut iktidar partisinin temsilcilerinin huzur için yapılan tüm hizmetlere katkı sunmasını beklerdim. Hatay olarak vergide 7’nci nüfusta 13’üncü sıradaydık. Maalesef şu anda nüfusta 7’nci, vergide ise 13’üncü sıraya düşmüş durumdayız. Ekonomik olarak gittikçe doğuya giden bir il konumundayız, bizim hedefimiz batıya gitmek” dedi.

 

HATAY’IN BÜTÜN ALTYAPISINI BEN YAPTIM!

 

Kimyeci’nin Asi Nehri konusunda Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirmesine karşılık yapılan son çalışmalar ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “ Bu arkadaşımız demek ki çanta taşımayı bırakmış, eleştiri malzemesi aramaya başlamış. Bunları yapmak için de zeka lazım. Psikologlardan ricam bu kardeşimizi IQ testine alsınlar ve ölçsünler. Bundan sonra da mevcut iktidar partisi seçime gittiği zaman adaylarının hem IQ’suna hem de banka hesaplarına çok iyi bir şekilde bakmalı. Asi Nehri’ndeki bu su 1 aydan fazla bir zamandır bu şekilde. Kanalizasyonun Asi Nehri’ne akmasını önledik. Bu arkadaş nereden aldı diplomasını bilmiyorum ama IQ’su ile birlikte diplomasına da bakmak lazım. Eğer talep ederse Asi Nehri ile ilgili kendisine brifing verdiririm bir daha toplumun önünde mahcup duruma düşmez. Yaptığımız yeni arıtma tesisinden saniyede 110 litre tertemiz su veriliyor. İlerleyen zamanlarda bu su 200 litreyi bulacak. Bu miktar yazın Asi Nehri’ni tertemiz tutmaya yeterli. Bu arkadaşımız fizik ve mekanik kurallarını hiç bilmiyor mu? Sürekli millete çamur atarak da siyaset yapılmaz. ‘Ey cahil sen ne yaptın?’ diye sorarlar adama. Cehalet okumakla gitmiyor bazı şeyler baki kalıyor. Sadece parke yapmakla, Cuma günü namazdan çıkanlara aş ekmek vermekle de bu iş olmaz. Bu şehir hepimizin. Bu arkadaş milletin hafızası yok sanıyor. Ben Antakya Belediye Başkanlığı dönemimde birçok noktada yağmur suyu kanalı yaptım. Önceden gök gürlediği zaman insanlar mallarının başına giderdi. Birçok evi su basardı. Hatay’ın bütün altyapısını ben yaptım. Yağmur suyu, kanalizayon ve şimdi de içme suyu şebekeleri yapıyorum. Hepsi tamamlandığında açtığımız yerleri kapatamayayım; seçime bu şekilde gireyim diye, arkadaşlar memlekete ihanet ederek kredi çıkarttırmadılar. Kasım ayında verecekleri yetkinin bir anlamı yok. Kışın hem altyapı hem de asfalt çalışması gerçekleştirilemiyor. Sayın Kimyeci fitne çıkaracağına memlekette iş yapsın. Mecliste her şeye karşı çıkıyor, meclisin ahengini bozuyor. Bu arkadaş konuştuğunda arkadaşları bile gülüyor, kimse ciddiye almıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin aday adayı olarak başladığı Antakya Belediyesi’nde şu anda sıfırı tüketmiş durumda. Ancak bana çatarak gündem oluyor” açıklamalarında bulundu.

 

ASİ NEHRİ İÇİN, VATANDAŞ NEYİ İSTERSE ONU YAPARIZ

 

Konuğu olduğu radyo programında Asi Nehri çalışmalarına değinen Başkan Savaş; “Asi Nehri projemizden Defne ilçemizin de faydalanmasını istiyoruz ve Turunçlu mahallesine arıtma tesisi kurmak üzere proje çalışmalarımızı yapıyoruz. Akdeniz Mahallesi ve Sümerler Mahallesi’ne Asi Nehri kenarı boyunca yeni bir park yaptık. Yazın 650 litre su ile Asi Nehri daha berrak olacak. Mahalle sakinleri ve Asi Nehri’nin kokusundan rahatsız olan vatandaşlarımızı arıtma tesisimize götürerek kahvaltıda ağırlayacağım. Tesisimizin incelemesini yaptıracağım ve sistemi anlayacağız. ” açıklamalarında bulundu.

 

 
Bu haber 19.10.2018 10:58:51 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • SER-AL İnşaat başarılı projelerine devam ediyor.

 • İTFAİYEYE ZOR ANLAR!

 • HATAYSPOR TRİBÜN DESTEĞİ İSTİYOR!

 • Çocuklara indirim var

 • Haşim Doğru Gençlik Kolları Başkanı oldu

 • GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ!

 • Geleceğin dünyasında artık e ticaret var

 • HATAY’IN BÜTÜN ALTYAPISINI BEN YAPTIM!

 • Büyükelçi Keçeci, Vali Ata’yı ziyaret etti

 • DEV FESTİVALE SAYILI GÜNLER!

 • Hatay, Kilis ve Şanlıurfa krizden en çok etkilenen şehirlerdir

 • Hatay’ın taş ocakları meclis gündeminde

 • Toz taşınımı ve çamur yağışına karşı vatandaşlar dikkatli olmalı

 • SAMANDAĞ’A MODERN SOKAKLAR KAZANDIRILIYOR

 • Yükseliş kolejine ziyaret

 • HATMEK KURSİYERLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

 • Ekrem Dönmez mazbatasını aldı

 • ÇOCUK SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

Benzer Haberler