Güncel

MİLYONLUK YATIRIMLAR ALTINÖZÜ HALKININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), hayata geçirdiği Hanyolu-Çetenli Grup İçmesuyu projeleri sayesinde Altınözülü vatandaşları temiz suya kavuşturarak yüzünü güldürdü.
HATSU, Proje Maliyeti 7 milyon 214 bin 465 TL olan Çetenli Grup İçmesuyu İnşaatı ve 5 milyon 933 bin 480 TL olan Hanyolu Grup İçmesuyu İnşaatı kapsamında yapılan 9 yeni içmesuyu deposu ve döşenen 110 bin 775 metre yeni içmesuyu hattı ile 19 mahallenin kanayan yarasına merhem oldu.

Yapılan çalışmalara yönelik mahalle muhtarları ve vatandaşlar, görüşlerini HATSU mikrofonlarına düşüncelerini aktardı.

“ŞİMDİ HAYATI BULDUK”

Yıllardır içmesuyu sıkıntısı çektiklerini ve mahallelerine hafta bir defa su geldiğini belirten Altınözü Sivrikavak Mahalle Muhtarı Süheyil Dağlı, HATSU’nun hayata geçirdiği Hanyolu projesi sayesinde musluklardan 24 saat içmesuyunun aktığını ifade ederek, “Su hayattır, şimdi hayatı bulduk. Çok sevinçliyiz  ve mahalledeki insanlarımızın yüzü gülmeye başladı. Hizmetlerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU ekiplerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sivrikavak mahallesi sakinlerinden Selahattin Yeşil ise, eskiden çok su sıkıntısı çektiklerini fakat, proje ile temiz ve güçlü suya kavuştuklarını ifade ederek, “Suyumuz gece gündüz akıyor. Hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU ekiplerine minnettarız” dedi.

Sivrikavak mahalle sakini Necati Dağlı yaptığı konuşmada da, hasret kaldıkları içmesuyuna yıllar sonra HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş sayesinde kavuştuklarını ifade ederek, mahalleyi su bolluğuna kavuşturan HATSU ekiplerine de teşekkür etti.

“SUYUMUZ ARTIK DAHA GÜÇLÜ VE TEMİZ”

Günvuran Mahalle Muhtarı Ahmet Aslan, Hanyolu projesi sayesinde önceki yıllara göre içmesularının musluklardan artık daha güçlü ve sağlıklı aktığına vurgu yaparak, yapılan hizmetler için HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve HATSU ekiplerine şükran borçlu olduklarını ifade etti.

Düşüncelerini dile getiren Gözecik Mahallesi eski muhtarı Ali Şimşek ise, “Suyumuzu daha önce yıllarca tankerle taşıyorduk. Doğru dürüst suyumuz gelmiyordu. Şu an Hanyolu projesiyle suyumuz çok güzel gelmeye başladı.  Artık suyumuz 24 saat bol akıyor, artık sıkıntımız kalmadı. Başkanımız Lütfü Savaş’a ve HATSU ekiplerine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

HATSU’nun mahalleye getirdiği güçlü ve temiz içmesuyundan memnun olduklarının altını çizen Sarıbük Mahalle Muhtarı Ahmet Keser, bu hizmetlerle mahalle sakinlerimizi sağlıklı içmesuyuna kavuşturmalarından dolayı Başkan Savaş’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

İçmesularının Büyükşehir’den önce kirli ve az aktığının altınız çizen Seferli Mahalle Muhtarı Mehmet Karagön, “Büyükşehir kurulduktan sonra şebekemiz yenilendi, suyumuz güçlendi ve temiz akmaya başladı. Bunlara vesilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve HATSU ekiplerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 “62 yaşındayım, kendimi bildim bileli köyümüz su sıkıntısında bir numaraydı” diyerek konuşmasına başlayan Avuttepe Mahalle Muhtarı Salim İdo Aslan, su sıkıntılarının giderilmesi HATSU’ya başvurduklarını ve ilgilendiklerini ifade ederek, “Şu anda suyumuz 24 saat akmakta ve sıkıntımız hiç yok diyebilirim. Yaptıkları hizmetlerden dolayı HBB Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ve HATSU Genel Müdürümüz Mehmet Çaparali ve tüm ekiplere teşekkür ediyoruz. Suyumuz mükemmel akıyor” dedi.

 

İçmesuyu yönünden mahallelerinin daha önce çok sıkıntılı durumda olduğunu belirten Tokdemir Mahalle Muhtarı İsmail Tan, HATSU’nun yaptığı çalışmalarla temiz, güçlü ve sağlıklı içmesuyuna kavuştuklarını ve sıkıntılarının kalmadığını altını çizerek, şahsım ve mahalle sakinlerim adına yapılan önemli hizmetlerden dolayı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU ekiplerine teşekkür etti.
Bu haber 06.09.2017 12:34:26 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


Haber Kaynağı : HatayCesur

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Sigarayı bırakmak, akciğer kanseri olma riskinizi azaltır

 • İş Dünyası’ndan Nidal Özdemir’e tam destek

 • HBB önemli bir etkinliğe imza atma hazırlanıyor

 • Kan acil değil sürekli ihtiyaç

 • Arsuz’da örnek olacak proje

 • “KOCA ÇINARLARIMIZIN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 • Vali Ata veda ziyaretlerine başladı

 • Mengüllüoğlu, engelli vatandaşların sorunlarını dinledi

 • KAYMAKAM RECEP SOYTÜRK’TEN İTSO’YA VEDA ZİYARETİ

 • Hatay'da cinayet zanlısı tutuklandı

 • Şirinler çocuklarla buluştu

 • SAMANDAĞ BELEDİYESİ STANDINDA DOKUMA TEZGÂHINA İLGİ BÜYÜK

 • DEFNE BELEDİYESİ TEMİZLİK EKİPLERİ TAM GAZ ÇALIŞIYOR

 • Vali Ata, Soytürk’e yeni görevinde başarılar diledi

 • GENÇ KÜTÜPHANEYE KİTAP DESTEĞİ

 • HÜSEYİNLİ MAHALLESİNDE YOL ÇALIŞMALARI

 • Ekranların en çok konuşulan dizileri

 • THE Anılıfe Otel Arsuz Belediye Türkiye üçüncüsü oldu

Benzer Haberler