Güncel

CHP SAMANDAĞ’DAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Cumhuriyet Halk Partililer Samandağ 75. Yıl Cumhuriyet alanında buluşarak bayramlaştı.
CHP Samandağ İlçe örgütünün organize ettiği bayramlaşma yoğun ilgi gördü. Bayramlaşmaya çok sayıda CHP'li üye katıldı.

Bayramlaşmaya CHP İl başkanı Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Belediye Başkan vekili Ayhan Çapar, Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Kamacı, Mehmet Yıldız, CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan, Samandağ belediye Eski Başkanı Ganim Canbolant, CHP belediye meclis üyeleri , Muhtarlar, Oda başkanları , Akdeniz Yaş Sebze Meyve İhracatçılar Birliği başkan yardımcısı işadamı Samandağlı Necdet Sin, ile çok sayıda CHP'li katıldı.

CHP'liler bayramlaşmaya katılan misafirlerin bayramını kutlayarak, bayramın ülkemize huzur, barış getirmesini diledi.

CHP´de BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

 CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur’un ‘Kurban Bayramı nda şu ifadelere yer verdi: “

“Bayramların getirdiği barış, huzur ve kardeşlik ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Özellikle bayram günlerinde, bugünlerin kazandırdığı alışkanlıkla tüm hayatımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Bizleri bir arada tutan değerlerimize sahip çıkmalı, birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Bu vesileyle, tüm hemşerilerimin ve İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın dünyanın her bölgesinde şiddetini her geçen gün artıran eli kanlı terörün son bularak özgürce ve insanca yaşayabilme fırsatı doğurmasını ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.”

BAŞKAN NEHİR: “BİN YILLARDIR SEVGİ,DOSTLUK TEMELİNDE BU COĞRAFYADA TESİS EDİLEN BARIŞ, KARDEŞLİK ORTAMININ TEMİNATIDIR”

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,bayramların barış ve kardeşlik duygularının pekiştiği,toplumun geleceğe umutla baktığı özel günler olduğunu belirterek tüm halkımızın kurban bayramını kutladı.

Kurban bayramının ülkemize, dünyaya, huzur, mutluluk getirmesini dileyen Başkan Nehir :” Bayramlar; Geleceğe dair daha güneşli günler, daha aydınlık yarınlar umuduyla, toplumsal kucaklaşmanın yaşandığı müstesna günlerdir. Bin yıllardır sevgi,dostluk temelinde bu coğrafyada tesis edilen barış, kardeşlik ortamının teminatıdır.insani ortak değerlerin birleştirici gücü ve harcıdır. Karşılıklı anlayış, hoşgörü, kardeşlik temelinde daha yaşanabilir bir dünya, aydınlık bir gelecek temennisiyle tüm halkımızın kurban bayramını en içten dileklerimle kutlar, saygılarımı sunarım.”dedi.

AYDOĞAN “BAYRAM BEREKETTİR”

Bayramların bereket dolu günler olduğunu belirten CHP ilçe başkanı İbrahim Aydoğan "Bayramlar, berekettir, umuttur, özlemdir. Bizler de Kurban Bayramı'nı karşılarken Türkiye olarak en çokta adalete, barışa ve kardeşliğe özlem çekiyoruz. Kurban Bayramı'nın manevi huzurunun ülkemize barış, adalet ve kardeşlik olgularını getirmesini temenni ediyorum. İnsanlığın ilk zamanlarından beri insan hayatında çok önemli bir yere sahip olan, adalet duygusunun bir kere daha hatırlanmasını diliyorum.

TOPAL: “BİRLİK VE BERABERLİK VE HOŞGÖRÜ DAİM OLSUN”

 

Milletvekili Topal “Bayramlar dostlukların, kardeşliğin pekiştiği günlerdir. Bütün milletimize iyi bayramlar dileriz. Köklü tarihi geçmişi ve güçlü kültür mirası ile sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel şekliyle yaşandığı Samandağ İlçemizde, daha nice bayramlara sağlık, huzur ve güven içerisinde erişmek en büyük temennimizdir. Birlik ve beraberlik ve hoşgörü duyguları içinde saygı, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı güçlendiren Kurban Bayramının, Ülkemize, Milletimize ve insanlığa huzur, barış ve güzellikler getirmesi dileğiyle, Değerli Samandağ Halkının Bayramını kutlarım” dedi.
Bu haber 05.09.2017 13:39:39 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


Haber Kaynağı : HatayCesur

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Kimyeci Kalp ameliyatı oldu

 • Nezih Mazmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı

 • Hatay kadim bir kent

 • Antakya Rotary’nin konuğu Mustafa Cedetaş oldu

 • 1. Modül eğitimleri tamamlandı

 • Vali Ata Bölge ve İl Müdürleri İle Vedalaştı 

 • M. Ali Ediboğlu'nun kayınbabasını kaybetti

 • Fuat Künefeci toprağa verildi

 • Süleyman Karanlık kitabını tanıttı

 • 37.GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

 • BÜYÜKŞEHİR’DEN DEFNE’YE BETON ASFALT 

 • SAĞLIKLI YAŞAM VE GELECEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

 • İlahiyatçı Yazar Dr. Necmettin Çalışkan;

 • HAŞERE İLE MÜCADELENİN YENİ ADRESİ PAYAS

 • Körfez İskenderunspor fırtınası

 • Kayraspor affetmiyor

 • İzin bitti, Altay maçı hazırlıkları başladı

 • Gözcüler, Dörtyol’u 2-1’le geçti

Benzer Haberler