Dünya / Güncel / Sağlık

15 TEMMUZ’U UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ..!

Bask Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz, Bask Hatay İl Temsilciliği yönetim kurulu üyeleri ve kamu çalışanları ile birlikte milletimizin demokrasi ve var olma mücadelesinde dönüm noktası olan 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe kalkışmasına yönelik bir açıklama yaptı.
Başkan Yılmaz; Vatan olabilmenin en önemli şartının kendi yaşadığınız topraklara sahip çıkmak olduğunu, 15 Temmuz gecesi vatan topraklarında haince ve sinsice bir parçalama ve bölme planının devreye konulduğunu bu hain darbe kalkışmasının taşeronluğunu da FETÖ terör örgütüne verildiğini belirten Metin Yılmaz, şükür ki Milletin feraseti sayesinde bu hain darbe kalkışmasına ve onun taşeronu terör örgütüne gerekli cevabın verildiğini söyledi.

TÜRK MİLLETİ DİRENİŞİ BİR GECEDE BASTIRDI

Başkan Yılmaz; “Gerek ülke içinden sinsice ve gerekse uluslararası boyutta dış güçler tarafından desteklenerek devletimizin bekasına yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe teşebbüsü Başkumandanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, 15 Temmuz gecesinde toplumun her kesimine yönelik yaptığı çağrısıyla demokrasimize, milli iradeye, devletimize, milletimize, bayrağımıza ve vatanımıza sahip çıkmak üzere tüm halkımızı meydanlara çıkmaya ve meydanlarda kalmaya davet ederek bu kutlu direnişin başlamasını sağlamış ve cansiperane vatansever Türk Milletinin takdire şayan ve tarihe geçen direnişi ile bir gece de bastırılmıştır. Türk Halkı, devletine de liderine de sahip çıkarak bu vatanın tek sahibinin Türk Milleti olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir” dedi.

YÜREKLERİ DAĞLAYAN ACILAR YAŞANDI

Hain terör örgütü fetönün içerdeki hainlerden ve dışardaki haçlılardan destek alarak gerçekleştirmeye çalıştığı darbe kalkışmasında 15 Temmuz gecesi yürekleri dağlayan acıların yaşandığını ifade eden Yılmaz: “Yüzlerce vatandaşımız, polisimiz ve vatansever askerimiz şehit olmuş, binlercesi de gazi olmuştur. Tüm şehitlerimizi rahmetle anarken o alnı öpülesi gazilerimizle de büyük gurur duyuyoruz. Bu vatan için şehit ve gazi olma şerefi nasıl onlara aitse bu denli değerli vatan evlatlarına sahip olma onuru da bize aittir. Eğer 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimi başarılı olsaydı bugün ki komşumuz Suriye ile aynı kaderi paylaşıyor olacaktık. Büyük bir iç karışıklıkla boğuşmakta olan Suriye’de 35 yıllık avukat, doktor ve mühendis olan birçok Suriyelinin şu an ülkemizde inşaatlarda işçi olarak çalışmakta olduğunu ve hayatta kalma mücadelesi verdiğini müşahede etmekteyiz. İşte Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de dediği gibi “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü 21. yüzyılda milletlerin egemen olduğu toplumlarda halk tarafından bastırılan ve tarihe geçen tek direniş ile ülkemizde tezahür etmiştir. 15 Temmuz darbe girişimi bu ülkenin geleceğine, istikrarına, varlığına, milli birliğine ve bekasına yönelik yapılmış alçakça bir kalkışmadır” dedi.

SEN BEN YOK, BİZ VARIZ

 

Başkan Yılmaz açıklamasının sonunda; “Bu nedenledir ki sen ben yok, biz varız. Ve biz birlikte Türkiye’yiz. Tek bayrak altında tek millet, tek vatan ve tek devlet olarak milli birlik beraberlik duygusuyla yaşamalıyız. 15 Temmuz gecesi Hakk’ın rahmetine kavuşan şehitlerimiz ve canı pahasına hayatını ortaya koyan gazilerimizin bu büyük direnişi olmasaydı bugün ne bizler burada sendikal faaliyet yürütüyor olacaktık ne de kamu görevlilerimiz görevlerini güvenle ve sağlıklı bir şekilde yürütüyor olacaktı. Bu vesile ile bir kez daha şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Bu haber 06.07.2017 14:30:09 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


Haber Kaynağı : HatayCesur

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • 15 TEMMUZ’U UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ..!

 • İskenderun’da Fabrika Ziyaretinde Bulunan Hatay Valisi Erdal Ata: İmkânlar ölçüsünde her türlü desteği vereceğiz

 • “Büyümüş de Küçülmüş“ adlı oyun beğenildi

 • YETERSİZ GELEN VE ESKİ ATIK SU HATLARI YENİLENİYOR

 • HBB BETON ASFALT ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

 • MİNİK ELLERDEN BÜYÜK HAYALLER

 • BAŞKAN NEHİR, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

 • Reyhanlı MKÜ'ye fark attı TUR ATLADI 8 -2

 • ÖMER GÜR YEŞİL BURSA'YA TRANSFER OLDU

 • Şampiyonluk kupası taraftarlarla buluştu

 • Yaz kurslarına ilgi giderek artıyor

 • Elektronikçiler Odası, HBB Park Bahçe'yi yendi ama çıkamadı 4-1

 • Milli Eğitim Spor 2. Başkanı Yakup Doğru: Tüm takımlara finallerde başarılar diliyorum

 • Hatayspor’da flaş transfer Ömer Tunç bordo beyaz oldu

 • Muzaffer Özcanlı Payasspor için ter dökecek

 • BAĞLANTI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 • LİONLAR ABD’DE ŞANLI TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRDI

 • 56 kaçak yakalandı

Benzer Haberler